KROSNO · PRZEMYŚL · KRASICZYN · SANOK · LESKO · MYCZKOWCE · SOLINA ·GÓRZANKA ·
DUŻA PĘTLA BIESZCZADZKA · KOMAŃCZA
DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników i wyjazd Przejazd do Krosna. Spacer po starym mieście: rynek, Dom Wójtowski, renesansowy ratusz, fontanna, mury obronne. Nawiedzimy XVII-wieczną Bazylikę farną św. Trójcy oraz najstarszą krośnieńską świątynię – gotycki kościół Ojców Franciszkanów. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Boskiej Murkowej, koronowany w 2010 roku przez ks. kard. Stanisława Dziwisza oraz ks. abpa Józefa Michalika. Udamy się do Centrum Dziedzictwa Szkła prezentującego w interaktywny sposób tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Poznamy piękno szklanej sztuki, kunszt artystów szkła, a także tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Leska.
DZIEŃ 2
Śniadanie, po którym udamy się do Przemyśla. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od nawiedzenia Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Chrzciciela wzniesionej na przełomie XV w. W prezbiterium znajduje się potężny barokowy Wielki Ołtarz. Obok katedry stoi późnobarokowa wieża-dzwonnica o wysokości ok. 70 m. Udamy się także do Soboru św. Jana Chrzciciela z zabytkowym ikonostasem. Następnie zobaczymy zamek przemyski wzniesiony ok. 1340 r. przez króla Kazimierza Wielkiego, na którego dziedzińcu odkryto fundamenty romańskiej rotundy z apsydą i palatium z czasów Bolesława Chrobrego, mury obronne, zabudowa rynku. Przejazd do XVI-wiecznego zamku w Krasiczynie. Zobaczymy m.in. dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski w Baszcie Szlacheckiej, kaplicę zamkową pw. WNMP oraz sale ekspozycyjne. Przejazd do Sanoka. Spacer po mieście. Zobaczymy: zamek królewski Kazimierza Wielkiego, który w wyniku przebudowy otrzymał renesansowy charakter, kościół Franciszkanów, rynek z ratuszem, figurę wojaka Szwejka, park miejski. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do centrum Leska. Zwiedzanie miasta: zamek Kmitów na malowniczym wzgórzu nad Sanem, kilkakrotnie przebudowywany, został przekształcony w romantyczny pałac z zachowanymi elementami dawnej budowli obronnej, późnogotycki kościół Nawiedzenia NMP, synagoga, kirkut żydowski. Następnie udamy się do Ogrodu Biblijnego w Myczkowcach. Jest on nie tylko nowym sposobem upiększenia otoczenia roślinnością Bliskiego Wschodu, ale przede wszystkim stanowi specyficzny zapis teologii biblijnej. Przejazd wzdłuż Zalewu Solińskiego do Soliny, zwiedzanie zapory. Następnie udamy się na rejs statkiem po Zalewie Solińskim. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Górzance. Zwiedzimy drewnianą świątynię, której największą osobliwością jest płaskorzeźbiony w drewnie ikonostas z około 1760 roku. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd Dużą Pętlą Bieszczadzką: Hoczew– Baligród–Jabłonki–Cisna–Wetlina–Przełęcz Wyżna–Olszanica. Wejście na Połoninę Wetlińską do schroniska PTTK i z powrotem. Ustrzyki Górne–Smolnik–Czarna–Ustrzyki Dolne. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Komańczy – znajduje się tutaj klasztor Nazaretanek, który był miejscem internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego od 27.10.1955 do 26.10.1956. W tym miejscu Prymas Polski napisał tekst Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego 1955-1956. Zobaczymy pokój, w którym mieszkał kardynał. Nawiedzimy ponadto: greckokatolicką cerkiew parafialną Opieki Matki Bożej oraz kościół rzymskokatolicki pw. św. Józefa zbudowany w 1927 r. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.
• komfortowy przejazd na całej trasie
• 4 noclegi w pensjonacie lub hotelu **/*** pokoje 2-3 os.
• 4 śniadania, 4 obiadokolacje
• opiekę i informację turystyczną pilota
• ubezpieczenie NNW do 10000 zł
• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
• niezbędny dokument – dowód lub paszport